Soho Factory

Plan połączenia spółek

Soho Development Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, nr KRS: 0000019468 („Spółka Przejmująca”)oraz Soho Factory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, nr KRS: 0000267561 („Spółka Przejmowana”)

 

 

Projekt Soho Factory odnosi się wprost do jednego z najbardziej znanych na świecie i udanych projektów rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej (Meatpacking District NYC).  Idea bazująca na wzorach sprawdzonych w Europie Zachodniej i USA, łączy adaptację zabytkowych obiektów do współczesnych wymagań społecznych, ekonomicznych i kulturalnych z projektem deweloperskim – tworząc w ten sposób nową tkankę miejską.

Soho Factory stanowi najważniejszy projekt nieruchomościowy znajdujący się w portfelu Funduszu. Głównym przedmiotem działalności spółki jest realizacja inwestycji deweloperskiej, zlokalizowanej na działce o powierzchni 8,17 ha położonej w Warszawie (Praga Południe). Aktualne plany inwestycyjne zakładają powstanie osiedla mieszkaniowego o docelowej powierzchni ponad 120 tys. m2 PU, podzielonego na kolejne etapy inwestycji.

Etapy realizacji SOHO Factory:

  • FAZA I – BLOKART – PUM: 21 650(2012 – 2016)

Obejmuje istniejące budynki Rebel One i Kamion Cross, realizowane (bud. A) i planowane do przebudowy (Szafa).

  • FAZA II – ŚCIANA WSCHODNIA – PUM: 63 000 – (2015 – 2020)

Budowa zespołu budynków (Megastruktury) tworzącej inspirowane projektami z lat 70-tych wspólne założenie mieszkaniowo-usługowe na wyburzonym już obszarze działki.

  • FAZA III – REDUTA – PUM: 36 000 – (2018 – 2022)

Budowa zespołu budynków odtwarzających pierzeję ulicy Mińskiej w biegu pomiędzy ulicą Gocławską a zabytkową bramą wjazdową, wraz z odtworzeniem elewacji istniejących budynków pod numerami Mińska 27 i 29.

  • FAZA IV – HIGH HEELS – (2021 – 2023)

Planowana nadbudowa/modernizacja istniejących budynków postindustrialnych w postaci hal 15 i 16. Ostatni, a co za tym idzie najbardziej prestiżowy etap projektu, którego celem jest wykreowanie unikalnych i najdroższych powierzchni mieszkalnych.

Realizacja projektu będzie następowała nie tylko w oparciu o tradycyjny model sprzedaży, ale także poprzez wynajmowanie powierzchni użytkowej, a następnie jej komercjalizację.

Bliskość centrum (4 km w linii prostej od PKiN), unikatowy charakter miejsca oraz dostęp do infrastruktury kulturalnej i użytkowej stanowią istotną przewagę konkurencyjną projektu.

Ponadto spółka wynajmuje powierzchnie biurowe w zrewitalizowanych budynkach, znajdujących się na terenie Soho Factory. Wyjątkowy charakter miejsca przyciąga wielu najemców takich jak prestiżowe restauracje, agencje marketingowe, galerie, biura architektoniczne i designerskie.

Zapraszamy do zapoznania się z obecną ofertą SOHO Factory – http://www.sohofactory.pl/

soho (1)